Diecezjalny Konkurs Plastyczny WANDA W UGANDZIE

Kochani!

Tegoroczne Święto Służby Zdrowia, obchodzone tradycyjnie 18 października we wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, dedykujemy pamięci dr Wandy Błeńskiej – pochodzącej z Torunia lekarki misjonarki, nazywanej „Matką trędowatych”. W myśl ponadczasowej prawdy, że słowa uczą, a przykłady pociągają, pragniemy zachęcić do pochylenia się nad życiem i działalnością tej niezwykłej osoby. Lektura jej ziemskiej wędrówki jest bowiem „przykładem”, który wzbudza podziw i uznanie, ale przede wszystkim inspiruje do wypełniania naszej codzienności miłością wobec drugiego człowieka, szczególnie tego potrzebującego pomocy.

W imieniu Duszpasterstwa Służby Zdrowia Diecezji Toruńskiej zapraszam do udziału w konkursie plastycznym „Wanda w Ugandzie”, nad którym honorowy patronat objął biskup toruński Wiesław Śmigiel. Organizując konkurs chcemy świętować obchodzony w naszym województwie Rok Wandy Błeńskiej i włączyć się w rozpowszechnianie wiedzy o wyjątkowej Córce Torunia.

Mam nadzieję, że tworzenie komiksowych opowieści o pracy Doktor Wandy w Afryce stanie się okazją do rozmów i refleksji na temat zawodu lekarza, życia w najuboższych rejonach świata i posługi misjonarskiej.

Z pamięcią w modlitwie

Ks. Dariusz Zagórski

Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia

 

Regulamin Konkursu

Szablon pracy konkursowej

Załącznik

Plakat promujący Konkurs

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.